Tydzień zdrowego stylu życia

W dniach 22-26 marca 2021 roku w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Zdrowego Stylu Życia. Celem podjętych działań było podniesienie wśród uczniów wszystkich klas świadomości w zakresie wiedzy na temat aktywnego, bezpiecznego i zdrowego stylu życia.

Uczniowie młodszych klas uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez pielęgniarkę „Sposoby zapobiegania chorobom”.

W poszczególne dni uczniowie wykonywali zadania, dokumentując je na fotografiach. Przesłane zdjęcia w formie filmików możemy obejrzeć na szkolnym facebooku. Zadania dotyczyły:

• znajomości zasad zdrowego odżywiania według piramidy żywieniowej – przygotowanie jadłospisu oraz zdrowego posiłku,
  • zaplanowania 15-minutowego treningu wraz z prezentacją ćwiczeń,
  • wykonanie plakatu lub prezentacji związanych z tematem zdrowego stylu życia,
  • test wiedzy,
  • Lapbook zawierający wskazówki, rady, propozycje w zakresie dbałości o swoje zdrowie,

Uczniowie, uczestnicząc w poszczególnych zadaniach wykazali się dużą znajomością tematu oraz umiejętnością zaprezentowania swojej wiedzy w różnorodnych formach.

GRATULUJEMY SUKCESÓW! ŻYCZYMY ZDROWIA!