Projekt pierwszoklasistów " Złota Sowa"

„Złota Sowa” promuje i rozbudza pasję czytelniczą wśród pierwszoklasistów. Stanowi zachętę najmłodszego czytelnika do samodzielnego sięgania po książkę. Pokazuje mu konkretne przykłady z klasyki oraz współczesnej literatury dziecięcej. Zachęca do podejmowania własnych prób w pisaniu wierszy, opowiadań, jak również do tworzenia komiksów…

Czym jest „Złota Sowa”? Projektem edukacyjnym realizowanym w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego, w klasie pierwszej.
Pierwszoklasiści podczas Poniedziałków czytelniczych opowiadają kolegom o przeczytanych przez siebie (w domu) książkach. Pokazują ilustracje, czytają napisane przez siebie teksty lub cytaty, umieszczone w Dzienniczkach przeczytanych książek. Gościli, w ramach akcji Cała szkoła czyta uczniom (podczas nauki stacjonarnej) pracowników naszej szkoły, którzy czytali fragmenty swoich ulubionych lektur. Będą tworzyć teatrzyk, w oparciu o tekst wybranego utworu. Pierwszaki czeka również Pasowanie na czytelnika oraz podsumowanie roku czytelniczego pod hasłem Detektywi.

Za przeczytaną samodzielnie książkę, każdy otrzymuje naklejkę – Złotą Sówkę. Najwytrwalsi mają ich już ponad trzydzieści😊. Jeden z uczniów napisał swoją książeczkę. Mamy też klasowego twórcę komiksów.

Czy wśród wszystkich uczniów z klasy pierwszej zrodzi się pasja czytelnicza?
Tak, pod warunkiem, że każdy dobrze poszuka i znajdzie „swoją książkę”…

😊😊😊