Projekt „LEKCJE Z EMOCJAMI” w klasie VII

Projekt pod hasłem „ Jak dbać o dobry nastrój” realizowany był przy współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci. Cykl ośmiu zajęć głównych oraz dwóch wprowadzających miał na celu uczenie świadomego wnikania w głąb siebie, poznawania różnych sposobów radzenia sobie z niepożądanymi emocjami, umiejętność stosowania technik relaksacyjnych, ćwiczeń wyciszających, sposoby pobudzające motywację i kreatywność w działaniu. Zajęcia w większości prowadzone były w formie on-line. Zastosowano prace z podziałem na grupy i z całym zespołem. Wykorzystano filmy edukacyjne, prelekcje specjalistów, stworzono klasową grupę wsparcia. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie poznali wartość i rolę różnych emocji oraz sposoby zarządzania nimi, rozwinęli empatię i samoświadomość. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w realizacji zadań w kolejnym roku szkolnym!