Z wizytą w Lublinie

14 września uczniowie klas VI, VII i VIII wybrali się do Lublina. Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Narodowego na Zamku Lubelskim. Uczniowie mieli możliwość podziwiania wystawy stałej – wyposażenia dawnych wnętrz, malarstwa, sztuki ludowej, rzeźby, oręża. Istotnym momentem zwiedzania było podziwianie dzieła Jana Matejki pt: „Unia lubelska” - był to czas przypomnienia historii Polski i ów doniosłego wydarzenia. W dalszej części odwiedzin w tym przepięknym mieście były zajęcia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Uczestnicy wycieczki zwiedzali gmach uczelni oraz uczestniczyli w pokazach fizycznych na Wydziale Fizyki i Matematyki. Były doświadczenia z akustyki, elektromagnetyzmu, mechaniki oraz badania atmosfery czyli powietrza i próżni. Te ostatnie obalały utarte mity telewizyjne. Może właśnie to miejsce będzie celem dalszej nauki.