Odzyskanie Niepodległości

Tradycją naszej szkoły stały się tematyczne gry terenowe. Tak było i tym razem. Z okazji kolejnej rocznicy listopadowego święta przygotowano grę w terenie. Organizacją zajęli się uczniowie klasy ósmej pod czujnym okiem wychowawczyni i nauczyciela j. polskiego.
Do gry zostali powołani „żołnierze” z klas IV-VII. We własnym zakresie przygotowali przebrania – mundury. Na uczestników czekało wiele zadań do wykonania. Trzeba było wykazać się wiedzą historyczną, plastyczną, kreatywnością oraz sprawnością fizyczną.
Na drużyny czyhały „wrogie wojska”. Jednak wszystkim grupom udało się dotrzeć do celu, czyli do miejsca, w którym czekali członkowie Rady Regencyjnej. Uczestnicy gry mieli możliwość spotkania Józefa Piłsudskiego i jego żonę Marię. Gra terenowa wzbudziła wiele emocji, a jednocześnie można było lepiej zrozumieć, co czuli Ci, którzy walczyli w czasie I wojny światowej za naszą wolność. Tak narodziła się Niepodległość!