Dzień kolorowej skarpetki

Dzień Kolorowej Skarpetki w szkole Razem - kampania edukacyjno-informacyjna, zwracająca uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa.W Światowym Dniu Chorych na Zespół Downa chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka. Święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. W związku z tym nasi uczniowie przystąpili już kolejny rok do tej akcji i przyszli do szkoły w różnych kolorowych skarpetkach.