Gra miejska „Z niedźwiedziem krok po kroku...”

5 maja 2022 roku odbyła się Gra miejska zorganizowana przez naszą placówkę we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza oraz pod honorowym patronatem pani Beaty Mazurek, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Gra miejska „Z niedźwiedziem krok po kroku…” jest elementem edukacji historycznej, patriotycznej i kulturowej. Włączona została do niej tematyka obchodów 630-lecia nadania praw miejskich dla Chełma. Zwrócono uwagę na rozbudzenie zainteresowania własną przeszłością, swojej rodziny oraz historią lokalną i regionalną oraz na kształtowanie postaw patriotycznych, rozbudzanie uczuć lokalnego patriotyzmu. Rozgrywki odbywały się na terenie podziemi chełmskich oraz w okolicach ulicy Lubelskiej. Punktem finalnym była Górka Chełmska.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

I Miejsce : Szkoła Podstawowa nr 4

II Miejsce – Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa

III Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7

Komisja przyznała również wyróżnienia dla:
Szkoły Podstawowej nr 3,

Szkoły Podstawowej Nr 1,

Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Razem”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy sukcesów. Do zobaczenia za rok.