Festyn rodzinny

W dniu 31 maja 2022 r. odbył się w naszej szkole Festyn rodzinny.
Świętowanie rozpoczęło przedstawienie teatralne „O Księciu Loczku, dobrym wychowaniu i mądrej Wróżce”.

W rolę tytułowego księcia Loczka wcieliła się pani Marta Kocaj, królową odegrała pani Luiza Misiura, rolę smoka zagrała pani Kasia Greber, Wróżką była pani Edytka Kudyba, elfa Mądrusia zagrała pani Agatka Pasikowska - Kozioł, niegrzeczną dziewczynkę wykreowała pani Edytka Tymicka, niegrzecznym chłopcem została w przedstawieniu pani Jadzia Rzeszot, narratorem była pani Beatka Bloch. Aktorzy dali z siebie wszystko. Niektórzy nie zostali nawet rozpoznani przez uczniów😊

Spektakl spotkał się z bardzo żywiołowym odbiorem. Młodzi widzowie z uwagą poznawali losy baśniowych bohaterów. Chętnie, poprzez kontakt z aktorami, stawali się uczestnikami widowiska.

Na zakończenie, uniosły się ze sceny „lecące jak motyle, kolorowe bańki”, zapraszając wszystkich do udziału w festynie.

Rodzice przygotowali poczęstunek. Było grillowanie oraz pyszne ciasta. Odbyły się pokazy WOPR, Policji oraz Straży Pożarnej. Na chętnych czekała Fotobudka. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszył się Byk Rodeo. Miłośnicy plastyki mogli wykorzystać swoje talenty, ozdabiając szkolne ogrodzenie. Ósmoklasistki malowały młodszym kolegom i koleżankom twarze. „Coś dla siebie” znaleźli również miłośnicy sportu. Zmierzyli się oni w różnych zawodach oraz konkurencjach, zarówno z rodzicami, jak i z nauczycielami.

Podczas rodzinnego świętowania, nie zabrakło tańca i dobrej muzyki. Swoje muzyczne talenty zaprezentował zespół taneczny „Team Mickey”.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za udział w festynie!!!