Ślubowanie klasy pierwszej

14 października 2022 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i nauczycieli. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrektor Anna Gębal, ksiądz kanonik Jacek Pyter, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klasy pierwszej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było między innymi zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność tańca poloneza. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonali zaproszeni goście złotym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie. Najmłodsi otrzymali pamiątkowe fotografie, prezenty książkowe, słodycze od zaproszonych gości. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.