Wolność, to my!

„ A teraz nam się znowu jęła marzyć,
Polska, co sobą będzie gospodarzyć.
A potem – dalej - Polska nam się marzy,
Wielka kapłanka słowiańskich ołtarzy,
Dzielnością, mocą i mądrością wielka
Mistrzyni życia i nauczycielka.”

Z okazji 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę grupa uczniów z klasy 8 przygotowała grę terenową. Uczestniczyły w niej 4 drużyny reprezentujące uczniów z klas 4-7.
Uczestnicy zmagali się z różnymi typami zadań: krzyżówka, odszyfrowanie tekstu, śpiewanie piosenek patriotycznych. Pojawiły się także zadania związane z pierwszą pomocą przedmedyczną oraz sprawdzające sprawność fizyczną i radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Wszyscy sprostali wymaganiom i dzielnie dotarli do celu. Grę zakończyły kalambury o tematyce wojskowej. Po powrocie do szkoły na uczestników czekała niespodzianka, słodki poczęstunek.

Uczniowie naszej szkoły w ten sposób uczcili pamięć o tych, którym zawdzięczamy wolność. Okazali szacunek i miłość do Ojczyzny.