Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru

W czwartek, 13 kwietnia 2023 r. już od rana, uczniowie przygotowywali się do Szkolnego Przeglądu Teatralnego, zorganizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. W Jury, oceniającym zmagania zespołów teatralnych, zasiadły Pani Dyrektor Sylwia Mazurek oraz Pani Edyta Wróblewska.

Występy sceniczne rozpoczęły grupy teatralne z klas IV – VIII. Inscenizacje, różnorodne tematycznie, przeniosły widzów do świata pełnego humoru, fantazji i baśni.

Po spektaklach klas starszych, na scenie pojawili się aktorzy z klas I – III. Podczas ich przedstawień nie zabrakło barwnych, baśniowych postaci, zaczarowanej szkoły oraz zwycięskiej walki z uzależnieniem od gier komputerowych. Widzowie nagradzali wielkimi brawami wszystkich występujących na szkolnej scenie.

W piątek, 14 kwietnia 2023 r. nastąpiło uroczyste podsumowanie szkolnego święta teatru. Grupy teatralne z poszczególnych klas, a także uczestnicy konkursów towarzyszących Szkolnemu Przeglądowi Teatralnemu (w tym Konkursu na lalkę teatralną), otrzymali dyplomy oraz upominki.

Wydarzenie pozwoliło każdemu z jego uczestników odczuć magię teatru.