Konkurs kolęd i pastorałek "Kolędować Małemu"

Zaczarowane świąteczne melodie sprawiły, że 9 stycznia poczuliśmy jeszcze raz magię Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia dźwięki kolęd i pastorałek rozbrzmiewały w Szkole Nr 3, a to za sprawą konkursu „Kolęd i pastorałek”, który w tym dniu miał miejsce. Jego celem było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz ujawnianie uzdolnień artystycznych dzieci. W konkursie naszą szkołę reprezentował Krystian Jańczuk – uczeń klasy 3. Uczestnicy chętnie prezentowali swoje umiejętności wokalne. Można było usłyszeć wiele pięknych kolęd i pastorałek, począwszy od tych tradycyjnych śpiewanych na co dzień w czasie świątecznym, po te mniej znane. Krystian zaprezentował kolędę „Zaśnij Dziecino”. Komisja nie miała łatwego zadania, gdyż wszyscy uczestnicy wykonywali utwory pięknie i trudno było przyznać premiowane miejsca. Dlatego też podczas oceniania jury brało pod uwagę walory głosowe, czystość i poprawność wykonania, znajomość tekstu, poczucie rytmu, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po wnikliwej ocenie walorów muzycznych i widowiskowych zaprezentowanych wystąpień zostały ogłoszone wyniki – wszyscy otrzymali I Miejsce. Gratulujemy!