Wizyta w bibliotece

W środę 8 listopada br. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie klasy I oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klasy II i III pod opieką p. Anny Gawron i Małgorzaty Żukowskiej gościły w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie. Pani bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki- sposób zapisu czytelnika i wypożyczania książek. Przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach, poleciła książki do czytania. Dzieci miały możliwość przejścia pomiędzy regałami wypożyczalni dla dorosłych,audiobooków, zapoznać się z wypożyczalnią dla dzieci oraz czytelnią. Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Dzieci uczestniczyły w zajęciach aktywnie, wysłuchały opowiadania Anny Willman "Magiczna lampa Aladyna, czyli spełnienie marzeń" ze zbioru "Kopciuszek czyli czary starszej siostry". Uczniowie chętnie rozwiązywali quiz dotyczący znanych postaci z bajek oraz uczestniczyli w wielu ciekawych zabawach. Na zakończenie wszyscy mogli samodzielnie przeglądać księgozbiór biblioteki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Mamy nadzieję, że ta ciekawa wizyta poszerzy grono tutejszych czytelników.