11 Listopada

Święto Niepodległości w naszej szkole było w tym roku obchodzone w niestandardowy sposób. Mieliśmy okazję uczestniczyć w grze przygotowanej przez harcerki II i IV Drużyny Chełmskiej pod hasłem” Uwolnijmy Piłsudskiego” przeprowadzonej 11 listopada 2017r.

W związku z tym każda klasa była reprezentowana przez czteroosobową drużynę. Byli to uczniowie klasy 6 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum.

Uczestnicy zmagali się z zadaniami wymagającymi wiedzy historycznej, ponadto trzeba było udzielić pomocy „rannym żołnierzom”, łamać szyfry czy pracować w konspiracyjnej drukarni. Nie zabrakło także śpiewu piosenek żołnierskich oraz stoczonej „bitwy” dającej szanse na wolność Polski. Głównym celem było „uwolnienie” Józefa Piłsudskiego, Naczelnika Państwa Polskiego.

Z dużym zaangażowaniem uczniowie pokonywali przeszkody, wykazywali się kreatywnością i sprawnością. Wszystkim się udało! Odnieśliśmy zwycięstwo!

Gra była ciekawym doświadczeniem, połączeniem nauki z zabawą.
Dziękujemy harcerkom za pomoc i wsparcie oraz wszystkim uczestnikom za udział w grze, podczas której mogliśmy lepiej wyobrazić sobie nastrój i klimat panujący w 1918 roku.