#SuperKoderzy

W naszej szkole od września realizowany jest program #SuperKoderzy – ścieżka Dziennikarze Przyszłości. Na dodatkowych zajęciach chętni uczniowie uczą się podstaw kodowania i pracują nad stworzeniem finalnego reportażu. Uczniowie po zapoznaniu się z programem Scratchem, Audacity, przyswojeniu teorii związanej z reportażem podzielili się na dwie grupy i pracują nad wybranymi projektami.

Dziewczynkom w ostatnim tygodniu udało się już zebrać materiał dźwiękowy oraz zrobić zdjęcia do reportażu. Chłopcy zaś przygotowują się do przeprowadzenia wywiadu z jednym z chełmskich muzyków.

Dzięki wsparciu Fundacji Orange szkole udało się zakupić: laptop, słuchawki, głośnik oraz kary pamięci. Uczniowie biorący udział w programie otrzymali również upominki w postaci gadżetów i koszulek.