Komnata wróźb

Andrzejki to idealny czas na wróżby. To zwyczaj sięgający czasów Słowian. Dawniej istotną część wieczoru andrzejkowego stanowiły wróżby, mające obecnie charakter zabawowy. Dlatego i my w naszej szkole postanowiliśmy otworzyć Komnatę Wróżb dla naszych uczniów.

30 listopada br. odbyły się długo wyczekiwane wróżby andrzejkowe. Uczniowie kultywując tradycje związane z andrzejkami, losowali różne wróżby. Piękne wróżki z klas 2 gimnazjum, 4 i 6 przepowiadały przyszłość. Chętne osoby poznały imię swojego przyszłego małżonka, dowiedziały się jaki zawód będą wykonywały jak dorosną, czy spełnią się ich marzenia. Lanie wosku, magiczny krąg, wróżenie z ręki czy też mowa kwiatów to tylko część atrakcji, jakie tego dnia były do dyspozycji wszystkich, którzy chcieli pobawić się w poznawanie swojej przyszłości. Symbole wiedzy magicznej i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii.

Komnatę Wróżb, zabawy i gry andrzejkowe zorganizowała p. Małgorzata Żukowska.