Światowy Tydzień Mózgu

Przez cały tydzień uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych konkursach oraz lekcjach tematycznych. Podczas Tygodnia Mózgu na lekcjach przyrody i biologii został zrealizowany cykl zajęć pod hasłem „Ciekawy mózg”. Uczniowie oglądali filmy dotyczące mózgu i jego funkcjonowania: „Jak to działa? Mózg”, „Granice ludzkich możliwości. Siła mózgu” oraz „Pochodzenie człowieka. Intelekt”. Po projekcji uczniowie dyskutowali i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Ponadto młodzież zapoznała się z ciekawostkami o mózgu, oglądając kolorowe prezentacje. Niektóre informacje były zaskakujące i prowokowały do zadawania pytań. Uczniowie klasy 5 i 6 rozwiązywali gry logiczne w ramach „Gimnastyki mózgu”, a młodzież klasy 7 i gimnazjaliści sprawdzali z przymrużeniem oka, czy są artystami czy matematykami, rozwiązując test na dominującą półkulę mózgu. Uczniowie klasy 4 badali jak mózg poznaje otaczający nas świat za pomocą zmysłów. Czwartoklasiści samodzielnie wykonywali doświadczenia pokazujące współdziałanie zmysłów węchu i smaku, rozpoznawali dźwięki, rozwiązywali rebusy i zagadki „wzrokowe”, testowali swoją wyobraźnie i pamięć rozpoznając przedmioty na podstawie dotyku.

Konkurs Sudoku- organizator p. Kamil Powaga

Weronika Omańska kl. IV
Wiktoria Maceńko: kl.VII
Kinga Kubina:kl. VII

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i aktywność podczas obchodów Światowego Tygodnia Mózgu, a zwycięzcom gratulujemy wiedzy i bystrego umysłu.