Giełda Szkół

Dnia 14.03 klasa III gimnazjum wybrała się na Chełmską Halę Sportową na Giełdę Szkół. Kolejna edycja tego wydarzenia obfitowała w różnorodne stanowiska szkół średnich, na których nasi uczniowie mogli porozmawiać z uczniami, zadać nurtujące pytania o naukę, nauczycieli i wiele innych zagadnień. Dostali również wiele folderów, które w dużym stopniu przybliżają określoną szkołę. Uczniowie klasy III oprócz otrzymania odpowiedzi na pytania mieli okazję także wysłuchać krótkiej prelekcji doradców zawodowych, którzy przybliżyli sylwetkę ucznia szkoły średniej w różnych rodzajach szkół. Z kolei dzień później, bo 15.03. razem z uczniami klasy II wzięli udział w zajęciach warsztatowych z pedagogiem i psychologiem szkolnym IV Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, a następnie wysłuchali i prezentacji uczniów tej szkoły. Mamy nadzieję, że te wszystkie działania pomogą dokonać im właściwego wyboru.