Śniadanie wielkanocne w „Razem”

Niedzielne śniadanie wielkanocne poprzedza święcenie jaj i potraw świątecznych - w Wielką Sobotę, oraz msza rezurekcyjna z procesją, która odbywa się albo w sobotni wieczór albo niedzielny ranek. Zanim zasiądziemy do stołu dzielimy się poświęconym jajem, życząc sobie nawzajem zdrowych i wesołych świąt. Święconkę, czyli wszystkie produkty i potrawy, które umieściliśmy w koszyczku, i które zostały poświęcone, powinny być zjedzone, nie wolno się niczego wyrzucać. Świętujemy Zmartwychwstanie Pańskie, o którym apostołowie dowiedzieli się właśnie rankiem i śniadanie było pierwszym posiłkiem, który spożyli razem ze zmartwychwstałym Jezusem. Cieszymy się z odrodzonego życia - stąd jaja, które je symbolizują oraz zakończonego postu, stąd rozmaitość mięsa i wędlin - głównie z wieprzowiny, która uosabia dostatek i sytość.

Śniadanie wielkanocne jest więc posiłkiem bogatym, radosnym, obfitującym w różnorodne potrawy z jaj, mięs, a także słodycze - z dodatkiem bakalii i orzechów, także symbolizujących dostatek. Nasze szkolne śniadanie wielkanocne składało się również z tradycyjnych potraw:jaj, białego barszczu z białą kiełbasą oraz słodkiej babki piaskowej. Życzyliśmy sobie zdrowia, radości ze wspólnych chwil spędzanych z rodziną, oraz w gronie przyjaciół, pogody ducha i radosnego wiosennego nastroju. Wesołego „ALLELUJA”!