Audycja muzyczna – instrumenty strunowe szarpane

„Szarpidruty” to przede wszystkim gitary. Zarówno elektryczne, akustyczne jak i klasyczne. Różnią się ilością strun oraz materiałem z jakich są struny wykonane. Te instrumenty wspaniale prezentują swoje możliwości podczas wykonywania muzyki rockowej, zwłaszcza przez świetnych wykonawców, jacy gościli u nas w szkole. Wspaniale słuchało się ballad czy bluesa rockowego. Poznaliśmy budowę gitary akustycznej: pudło rezonansowe, gryf, progi na podstrunicy. Przeważnie ma 6 strun, lecz można spotkać również gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma lub dwunastoma strunami. Instrument ten odgrywa ważną rolę w muzyce blusowej, contry, flamenko, rockowej oraz w wielu formach popu. Wzbudzenie drgań strun odbywa się poprzez jej szarpnięcie. Może być to bezpośrednie szarpnięcie gołymi palcami lub plektronem (kostką). Słuchacze byli zadowoleni z gry artystów i Dominik nieomieszkał poprosić o autograf, jak to okreslił „od swojego idola”. Czekamy na koncert podsumowujący cały rok w Chdku!