Piękna Niepodległa - happening w ZSEiT w Chełmie

W dniu 18 października 2018 r., w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie zorganizowano happening "Piękna Niepodległa". Koordynatorka spotkania, pani Katarzyna Karamać (nauczyciel historii w ZSEiT), zaprosiła do udziału w tym wydarzeniu, klasę IIa. Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie nasi uczniowie obejrzeli krótką historię państwa polskiego, obejmującą okres od rozbiorów do odzyskania niepodległości w 1918 roku i wzięli udział w quizie na temat przedstawionej scenki. Ostatnim elementem wspólnego świętowania było rysowanie obrazu „Pięknej Niepodległej". Dwa plakaty tworzyli wspólnie wychowankowie obu szkół.

Po wykonaniu wszystkich zadań, drugoklasiści udali się na słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji ZSEiT oraz Pani Katarzynie za zaproszenie oraz piękną i interesującą lekcję historii!!!