Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2018

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - "Konwencji o prawach dziecka". Uczczenie tego dnia jest "symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie", również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Stąd w naszej szkole świętowano Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Organizacja ta jest "strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie". Jej symbolem jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom! Dlatego też tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – aby przyłączyć się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalną akcję UNICEF #GoBlue. Na zajęciach rozmawiano o bezpieczeństwie dzieci na całym świecie, ale również w naszym najbliższym otoczeniu. Uczniowie przygotowali plakaty, broszurki, hasła promujące bezpieczeństwo, zawieszając je na „drzewku obietnic” na holu. Najmłodsi koledzy otrzymali plany lekcji propagujące prawa dziecka. Włączyliśmy do naszych działań również rodziców. Pamiętajmy, że wspólnie możemy wiele zrobić dla poprawy bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia każdego z nas.