Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Uczniowie z klas II, III, IV i V uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczestniczyli w zajęciach i warsztatach edukacyjnych. Wizja centrum to: ludzie kształtują świat, myśląc krytycznie i twórczo. Przez zajęcia inspiruje się uczestników do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Tutaj ceni się naukę, wolność, odpowiedzialność, zaufanie i współpracę. Inspirację do przygotowywanych zajęć, doświadczeń, badań czerpie się z odkryć naukowych i metod pracy naukowców. Kolejnym punktem programu był Pałac Kultury i Nauki – tutaj oglądaliśmy wystawę przyrodniczą „Pająki i skorpiony”. Przy okazji zobaczyliśmy Złote Tarasy. Nagromadziliśmy wiele wrażeń, spostrzeżeń i doświadczeń. Chętnie znów wybierzemy się do naszej stolicy.