Projekt drugoklasistów Fundacji Uniwersytet Dzieci

Klasa druga bierze udział w projekcie edukacyjnym Fundacji Uniwersytet Dzieci - Mali inżynierowie (Technika). Czym możemy podróżować?

Na zajęciach rozwijamy manualne umiejętności uczniów. Uczymy się projektowania i konstruowania.
Z łatwo dostępnych materiałów wspólnie tworzymy rakiety, pojazdy, tunele i trasy rowerowe. Uczniowie wykorzystują elementy konstrukcyjne oraz materiały przeznaczone do prostych eksperymentów. Mają okazję stworzyć modele: poduszkowca, rakiety kosmicznej i wnętrza samochodu sterowanego automatycznie. Obserwują, od czego zależy start rakiety, w jaki sposób powietrze opływa skrzydło samolotu oraz czym różnią się od siebie rodzaje gruntu.
Jeszcze żadne zajęcia nie przyniosły dzieciom tyle radości i pozytywnych emocji. Zafascynowane buzie, iskry w oczach i ogromne uśmiechy to rezultat zajęć.