Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej

Śladami ginących zawodów i umiejętności

24 września 2019 r. uczniowie z klas I – III wzięli udział w jesiennej edycji warsztatów edukacyjnych „Poznajemy dziedzictwo kulturowe regionu – Muzeum szkole” zorganizowanej przez Muzeum Wsi Lubelskiej.

Młodzi podróżnicy mieli okazję przenieść się w czasie i odwiedzić przedstawicieli ginących zawodów oraz umiejętności. Spotkali się z garncarzem, oglądali warsztat tkacki, poznali dawny proces tłoczenia oleju, dowiedzieli się, kim jest rymarz, obserwowali przędzenie na przęślicy oraz odwiedzili kuźnię.

Trzygodzinne warsztaty, gdzie wykonawcami byli rzemieślnicy i twórcy ludowi, spotkały się z zainteresowaniem naszych wychowanków. Było to dla nich nowe doświadczenie, wzbogacające wiedzę z zakresu edukacji regionalnej.