Uroczyste otwarcie pracowni biologicznej

Uroczyste otwarcie pracowni biologicznej w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi "Razem" w Chełmie ufundowanej przez WFOŚiGW w Lublinie

W ubiegłym roku szkolnym Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz Kuratorium Oświaty w Lublinie, ogłosił konkurs na film ukazujący w sposób kreatywny wszelkie działania podejmowane w szkole na rzecz ochrony środowiska: "25 na piątkę z plusem! Konkurs dla szkół podstawowych dla uczczenia 25-lecia WFOŚiGW w Lublinie". Komisja konkursowa doceniła działania podejmowane na rzecz środowiska w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi "Razem" w Chełmie, film konkursowy został wyróżniony i nagrodzony. Szkoła Razem jako jedyna z Chełma, oraz jako jedna z 25 szkół z województwa lubelskiego otrzymała nagrodę w wysokości 35 tysięcy złotych, na wyposażenie pracowni biologicznej. Dzięki otrzymanej nagrodzie, w naszej szkole powstało wysokiej jakości zaplecze techniczne dla rozwoju edukacji ekologicznej wśród uczniów. 24 września 2019r o godzinie 14.00 odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej. W uroczystości otwarcia pracowni wzięli udział zaproszeni goście: Pan dr hab. Grzegorz Grzywaczewski - zastępca Prezesa WFOŚiGW w Lublinie, pan Henryk Radej - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie, ksiądz kanonik Jacek Pyter oraz zaproszeni rodzice i nauczyciele. Po uroczystym przecięciu wstęgi, zaproszeni goście wzięli udział w lekcji przygotowanej dla klasy VII, przez nauczyciela biologii Panią Katarzynę Śliwińska - Koguciuk. "Jestem bardzo zadowolony, iż mogłem uczestniczyć w lekcji otwartej i zobaczyć jak zakupione pomoce, przyczyniają się do kształtowania postaw prośrodowiskowych i propagowania idei zdrowego, zgodnego z naturą stylu życia wśród młodzieży w szkole Razem w Chełmie" - powiedział pan dr hab. Grzegorz Grzywaczewski - zastępca prezesa WFOŚIGW w Lublinie. Pan Henryk Radej - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie, po zakończonych zajęciach wyraził uznanie dla zorganizowanych zajęć, podczas, których kształtowane były kompetencje kluczowe uczniów, w szczególności rozwijanie kreatywności i innowacyjności uczniów oraz kompetencji technicznych i cyfrowych. Uroczystość otwarcia pracowni biologicznej podsumowała Pani Anna Gębal - dyrektor do spraw kształcenia integracyjnego w Zespole Przedszkolno Szkolnym Razem w Chełmie. "Jestem przekonana, iż dzięki nowoczesnej i w pełni wyposażonej pracowni biologicznej, nasi uczniowie będą mieli możliwość atrakcyjnie, aktywnie i innowacyjnie poznawać niezwykły świat przyrody".