Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej RAZEM w Chełmie pod opieką koordynatorów - p. Kamila Powagi, p. Jadwigi Rzeszot oraz p. Katarzyny Stefaniak wzięli udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Przygotowania do tego dnia trwały cały tydzień. Wykonywaliśmy losy, plakaty a przede wszystkim przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia.

W czwartek, już od rana Komisja Egzaminacyjna sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Wśród uczniów klas III-VIII wyłonieni zostali finaliści, którzy następnego dnia stanęli w szranki o tytuł Mistrza i Mistrzyni Tabliczki Mnożenia. W finale oprócz sprawności intelektualnej uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną oraz sprytem.

Finaliści: kl.III: Manasterski Cyprian, kl.IV: Szajna Kamil, Łyp Kamila, Szymczak Dawid, kl.V: Grzywna Hania, Dubaj Oliwia, Oszwa Antoni, Mataczyński Dorian, Pałka Sebastian, kl.VI: Omańska Weronika, Szajna Kuba, Grabarczuk Ola, Łyp Kacper, Kraszewski Hubert, kl.VII: Tracichleb Bartek, Pawliczuk Magda, Zathei Karolina, Kostowski Hubert, Kowalski Samuel, kl VIII: Brotko Damian, Majdański Michał, Tracichleb Dagmara, Dohojda Gabriela,

Wyniki konkurencji męskiej: 1. Hubert Kraszewski, 2.Kacper Łyp, 3. Damian Brotko

Wyniki Konkurencji żeńskiej: 1. Magda Pawliczuk, 2. Ola Grabarczuk, 3. Weronika Omańska

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.