Brudni ale szczęśliwi – plastyka sensoryczna

Rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl zajęć dla najmłodszych uczniów z zakresu plastyki sensorycznej. Pod okiem terapeuty Integracji Sensorycznej, pani dyrektor Sylwii Mazurek świetnie przebiegała zabawa. Zajęcia te mają na celu wspieranie ogólnego rozwoju dziecka oraz małą i dużą motorykę. Chwytanie, lepienie, ugniatanie, czyli sprawność dłoni i palców oraz sprawność ruchowa całego ciała. To zajęcia plastyczne mające na celu pobudzić wszelkie możliwe zmysły. Założeniem takich zajęć jest przede wszystkim pełna dowolność. Do zajęć używane są tylko i wyłącznie produkty spożywcze – ryże, mąki, makarony, kasze, groch, czekolada, posypki cukiernicze, olej, galaretka. Zajęcia odbywają się na dużej otwartej przestrzeni. Nie ma planu, harmonogramu zajęć, każdy może robić „co chce” i w jakim czasie chce. Ważne,że tu można się brudzić do woli. Jest to jedna z tych zabaw, które doskonale integrują zmysły. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!