Ślubowanie pierwszaczków

Uroczystość pasowania na uczniów, to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Tradycyjnie jak co roku, w dniu 28 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Na początku uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Po występie przystąpiły do zdania egzaminu przed zaproszonymi gośćmi. Egzamin zdały na szóstkę. Następnie złożyły przysięgę, a pani dyrektor Anna Gębal symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania na uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie. Pani Dyrektor Sylwia Mazurek obdarowała pierwszoklasistów upominkami.

Po pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Fakt obecności rodziców i dyrekcji oraz nauczycieli i przedstawicieli uczniów klas starszych dodał wyjątkowej wagi tej uroczystości. Życzymy pierwszakom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki, samych piątek i szóstek oraz niezapomnianych szkolnych przyjaźni.