Spotkanie z Niezłomnymi

Uczniowie klasy VI, Nikola Lewczuk, Aleksandra Grabarczuk oraz Dominik Kulik odwiedzili miejsce pamięci związane z martyrologią i walką - Cmentarz Wojskowy i Wojenny z I i II Wojny Światowej, znajdujący się przy lesie Borek w Pokrówce, gmina Chełm, powiat chełmski. W oddzielnych kwaterach usytuowano tutaj mogiły żołnierzy austriackich, rosyjskich i niemieckich z I wojny światowej oraz żołnierzy polskich z okresu międzywojennego i II wojny światowej. Do 2000 r. znajdowały się również groby żołnierzy niemieckich z ostatniej wojny, które zostały ekshumowane i przeniesione na cmentarz wojenny pod Puławami.

Uczniowie złożyli wiązankę przy pomniku, upamiętniającym nazwiska tych, którzy niezłomnie walczyli za wolną ojczyznę. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Dziękujemy Rodzicom Nikoli Lewczuk za przygotowanie wiązanki okolicznościowej.