Rekordowa zbiórka karmy

Wielki dar serca od Niepublicznej Szkoły Podstawowej Razem

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi "Razem" w Chełmie, 14 listopada 2019r. przekazała 528,80 kg karmy dla podopiecznych Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt. Po odbiór karmy przyjechała Pani Natalia Feszczuk wiceprezes Stowarzyszenia, Pan Mariusz Kluziak oraz Tosia – 3-miesięczna podopieczna Stowarzyszenia.

Zbiórka karmy w szkole, powstała z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który co roku angażuje się w różnorodne akcje charytatywne. "Cała akcja trwała zaledwie tydzień, a ilość jaką udało nam się zebrać przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, nasz hol główny zamienił się w jeden wielki składzik karmy, codziennie przybywały kolejne kilogramy" – powiedziała Wiktoria Oleszczuk uczennica klasy VII. Do akcji organizowanej przez szkołę Razem, przyłączyli się również absolwenci i sympatycy szkoły, którym nie jest obcy los bezdomnych zwierzaków (w sumie 83 kg karmy przyszło do szkoły pocztą). Uczniowie mogli posłuchać, czym zajmuje się Stowarzyszenie oraz jak ważna jest odpowiedzialna opieka nad swoim pupilem. "Cieszymy się, że dzięki Waszej pomocy możemy stwarzać bezdomnym zwierzętom, jak najlepsze warunki do życia oraz pomagać w odzyskiwaniu zdrowia i odbudowywania zaufania do ludzi" – takimi słowami podziękował Pan Mariusz Kluziak, uczniom i rodzicom. "Jestem dumna z moich uczniów, wdzięczna wszystkim rodzicom i nauczycielom oraz szczęśliwa, że pokazaliśmy jak wielkie i wrażliwe serducha mamy do tych, którzy kochają nas ludzi bezwarunkową miłością – bezbronnych zwierząt - podsumowała Sylwia Mazurek – dyrektor szkoły.