Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2019r Samorząd Uczniowski zorganizował obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na niebiesko, wychowawcy przeprowadzili zajęcia w klasach, natomiast przedstawiciele klas rozdawali ciasteczka z informacją o Konwencji Praw Dziecka. Uczniowie przy użyciu aplikacji Kahoot, brali udział w klasowym quizie wiedzy ze znajomości Konwencji Praw Dziecka. Mnóstwo emocji i zdrowej rywalizacji 💙💙💙💙Klasa I i III wspólnie uczestniczyła w zajęciach dotyczących praw dziecka: oglądali film, rozmawiali a na koniec przygotowali swojego "przyjaciela z innej planety" za podstawę posłużył niebieski balonik. Malowanie twarzy, wspólne zabawy i przytulasy na dywanie, przygotowanie plakatu o prawach dziecka,symboliczne wypuszczenie niebieskich💙 balonów jako znak jedności ze wszystkimi dziećmi, których prawa nie są przestrzegane- tak klasa II spędziła Dzień Praw Dziecka. Na koniec tego niezwykłego dnia uczniowie wspólnie przygotowali i zjedli przepyszny kisiel To był wyjątkowy dzień dla wszystkich uczniów i nauczycieli.