Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W dn. 03. 12.2019 r. w naszej szkole był obchodzony Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W ramach obchodów uczniowie kl. IV przygotowali występ pt. "Wszyscy jesteśmy tacy sami." Następnie uczniowie obejrzeli film pt. Savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych." Zgromadzeni uczniowie mieli okazję również wziąć udział w SPA, czyli Wspaniałym Programie Antynarzekaniowym w którym to mieli do wykonania różnego rodzaju zadania. Zadania te były do wykonania z pewną trudnością, np. ułożenie wieży z klocków w rękawicach kuchennych, albo namalowanie figur geometrycznych za pomocą stóp. Ochotnicy mieli w ten sposób poczuć to, z czym zmagają się na co dzień osoby niepełnosprawne. Na końcu został podsumowany konkurs plastyczny a laureatom zostały wręczone nagrody i dyplomy. Za całość przedsięwzięcia odpowiedzialne były Pani Katarzyna Stefaniak oraz Anna Kasztelan.