Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty przygotowanego przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Na rozwiązanie testów z języka polskiego i matematyki uczniowie mieli po 45 minut. Przed rozpoczęciem testu został puszczony film terapeutyczny, który miał ograniczyć stres towarzyszący dzieciom przed sprawdzianem.

Naszą mocną stroną okazał się być język polski, dzięki czemu szkoła utrzymała dobry wynik wojewódzki i krajowy. Czytanie, pisanie oraz elementy wiedzy o języku zaliczyliśmy pomyślnie, uzyskując wynik końcowy wyższy niż w zeszłym roku szkolnym.

Maksymalną liczbę punktów z języka polskiego zdobyli uczniowie: Kacper Prościński, Jakub Wawrzyniak oraz Franciszek Zawiślak. Bardzo dobrego wyniku gratulujemy również uczennicom: Kornelii Aponiak, Wiktorii Maceńko, Martynie Tudraj oraz Kindze Kubinie.

Najlepsi z matematyki okazali się: Franciszek Zawiślak, Kacper Prościński, Krzysztof Grosner, Kornelia Aponiak oraz Kinga Kubina.

Wyniki te potwierdza także Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów OBUT 2014, które zostało przeprowadzone w naszej szkole dnia 20.05.2014 roku. Analiza wyników tegorocznej edycji badania pomogła nam w diagnozie mocnych i słabych stron umiejętności matematycznych naszych uczniów. Jak się okazało "nie taka matematyka straszna", choć były zadania nad którymi łamaliśmy sobie głowy.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Ponad połowa uczniów klasy trzeciej może pochwalić się dużą sprawnością rachunkową, ale najlepsza okazała się być Karolina Pieczykolan, najmocniejszy natomiast w rozwiązywaniu zadań tekstowych był Franciszek Zawiślak. Najwyższy wynik końcowy OBUT 2014 osiągnęli ex aequo Kinga Kubina i Franciszek Zawiślak.

Wszystkim uczniom trzeciej klasy gratulujemy bezstresowego zaliczenia pierwszych ważnych egzaminów w ich życiu i życzymy powodzenia na kolejnym etapie edukacyjnym.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty