Wycieczka klasy VI

We wtorek 17 czerwca uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą Beatą Folusz i opiekunem Eweliną Kral wyjechali na wycieczkę do Włodawy.

Dzięki uprzejmości ppłk. SG Janusza Wólczyńskiego komendanta Placówki Straży Granicznej we Włodawie, mieli możliwość zwiedzenia obiektów i zapoznania się pracą funkcjonariuszy.

O specyfice pracy oraz o zasadach przyjęć do pracy w SG bardzo ciekawie opowiadała st. chor. SG Ewa Zalewska. Uczniowie zwiedzili między innymi salę tradycji, salę konferencyjną, siłownię, pokój przesłuchań oraz cele. Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście pokaz sprzętu, którym dysponuje placówka.

Po tej naukowej części uczniowie odpoczywali nad Jez. Białym, a potem w MacDonalds skonsumowali swoje ulubione kanapki i lody.