Konkurs plastyczny „Nie pal przy mnie, proszę”

Od kilku lat w Szkole RAZEM jest realizowany program edukacji antytytoniowej, inicjowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną, dla uczniów klas I – III szkół podstawowych „Nie pal przy mnie, proszę”.

Do celów programu należą:

• uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia;
  • kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie;
  • uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia;
  • uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem;
  • wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

W ramach realizacji powyższych zadań, oprócz zajęć warsztatowych prowadzonych przez wychowawców uczniów edukacji wczesnoszkolnej, Anna Gawron, szkolny koordynator programu, zorganizowała skierowany do uczniów klas I – III, konkurs plastyczny pod hasłem: „Nie pal przy mnie, proszę”.

Nagrody oraz dyplomy otrzymali uczniowie klasy II: Damian Brotko, Marcelina Chrząstek, Martyna Stępień i Klaudia Wójtowicz.

Anna Gawron