Akcje i inicjatywy w roku szkolnym 2013/2014

"Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II

Oprócz licznych sukcesów edukacyjnych i sportowych, szkoła może się również pochwalić zaangażowaniem uczniów w akcje i inicjatywy ogólnopolskie. Dzięki tym akcjom uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę praktyczną z zakresu higieny czy bezpieczeństwa ale również uczyli się empatii oraz większej wrażliwości na potrzeby innych.

Szkoła aktywnie uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja organizowana była przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Szkoła dołączyła do drużyny Szlachetnej Paczki. Dzięki naszym działaniom kilka najbardziej potrzebujących rodzin z terenu miasta Chełm otrzymało pomoc materialną w okresie przedświątecznym.

Udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Pieniądze uzyskane z akcji przekazywane są dzieciom wychowującym się poza własną rodziną w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W bieżącym roku szkolnym szkoła brała udział w IV edycji Akademii Czystych Rąk Carex realizowanej pod patronatem Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. W ramach akcji, w oparciu o materiały edukacyjne, uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu prawidłowej higieny rąk oraz tego, jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie.

Udział w charytatywnej akcji zbiórki nakrętek dla Lubelskiego Hospicjum Małego Księcia. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek pozwolą na spełnianie marzeń oraz zakup prezentów dla podopiecznych Hospicjum.

Po raz III szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję bezpieczne wakacje.pl pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Prowadzone działania, miały na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego dzieci i młodzieży.