Zakończenie roku szkolnego w klasach IV – VI

Dojrzewam do swojego miejsca na ziemi…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca ze sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.
Jak co roku, dzień ten rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele Ducha Świętego. Po zakończeniu nabożeństwa uczniowie udali się do szkoły. Wszyscy zebrali się na boisku szkolnym, gdzie rozpoczęła się część oficjalna.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście:

  • Anna Pańczyk - dyrektor biura posła na Sejm Beaty Mazurek,
  • Ks. kanonik Jacek Pyter - proboszcz parafii pw. Świętego Ducha,
  • Michał Białecki - dyrektor banku PKO I oddział w Chełmie,
  • Małgorzata Derlak - dyrektor Banku PKO II oddział w Chełmie,
  • Aspirant Krzysztof Grel - Komenda Miejska Policji w Chełmie,
  • Anna Gębal – dyrektor do spraw kształcenia integracyjnego i założycielka Szkoły Razem,
  • Rada rodziców NSP „Razem”.

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań nie tylko dla uczniów, to również moment refleksji nad tym, co w danym roku udało się osiągnąć, jak przebiegał proces dydaktyczny i co możemy uznać za sukces. Takich podsumowań dokonała pani dyrektor Elżbieta Nowaczewska.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy VI, pod kierunkiem wychowawczyni pani Beaty Folusz i pani Eweliny Kral – nauczycielki sztuki.

Były podziękowania, kwiaty i łzy z powodu rozstania.

W dalszej części uroczystość miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie - wręczenie świadectw z wyróżnieniem dla najsumienniej pracujących, a uczniom klasy VI dyplomów absolwenta. Podziękowania i nagrody odebrali także uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach i zawodach sportowych.

Lista uczniów wyróżnionych

klasa IV a

Izabella Grabarczuk - 5,54
Amelia Paterek - 5,54
Jonatan Urban - 5,09
Łukasz Kozaczuk - 5,08

klasa IV b

Karolina Oberda - 5,0
Oliwia Jakubowska - 4,75
Aleksandra Łuczkiewicz - 4.75

klasa V

Wiktoria Rzeszot - 5,67
Magdalena Pawłowska - 5,17
Aleksandra Dżaman - 5,08
Justyna Pietryczuk - 4,92

klasa VI

Aleksandra Kuźmińska - 5,67
Natalia Zdunek - 5,33
Julia Lewandowska - 5,25
Aleksandra Ziętko - 5,25
Łukasz Małysz - 5,00
Magdalena Stępień - 4,75
Zofia Jędruszczuk - 4,75