3 Maja

226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzona była w nietypowy sposób. Uczniowie klasy VI zorganizowali grę terenową pod hasłem „Moja Mała Ojczyzna” mającą na celu przypomnienie ważnych wydarzeń historycznych oraz odnalezienie ich śladów w naszym mieście.

W grze wzięły udział 4 czteroosobowe drużyny z klasy V oraz I,II i III gimnazjum. Uczniowie wyruszyli ze szkoły po ustaleniu kolejności wymarszu. Idąc w wyznaczonym kierunku musieli szukać zadań do rozwiązania. Dotyczyły one wiedzy z historii, ale były też zadania praktyczne np.: wykonanie fryzury damskiej z końca XVIII wieku czy rozszyfrowania wiadomości. Należało również wykazać się pomysłowością i odwagą.

Po pokonaniu całej trasy wszystkie drużyny spotkały się w jednym miejscu tj. na Placu Łuczkowskiego (dawniej był to Plac Konstytucji 3 Maja!). W tym miejscu nastąpiło podsumowanie gry, podliczenie punktów i ogłoszenie wyników.

Najlepsi okazali się uczniowie z klasy II gimnazjum. Tuż za nimi byli uczniowie klasy I, III gimnazjum i drużyna klasy V. Wszystkim gratulujemy!

Pamiętajmy, że w tej grze nie ma przegranych.