Spotkanie z policjantami i strażakami

W ramach monitorowania bezpieczeństwa w szkole, działań profilaktycznych oraz programu mediacji rówieśniczych w dn. 17 i 18.05.2017 roku zostały zorganizowane spotkania funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji z uczniami naszej szkoły. Spotkania miały na celu wyposażenie uczniów w wiedzę w odniesieniu do zasad bezpieczeństwa, konsekwencji własnego postępowania, minimalizowania zachowań niepożądanych, ale także popularyzację wiedzy na temat różnego rodzaju zagrożeń i sposobów reagowania. W ciekawy i przystępny dla uczniów sposób zostały zaprezentowane różne przykłady, które zostały przedstawione po to, aby przestrzec i wyczulić uczniów na pojawiające się sytuacje problemowe i trudności.