Festyn Rodzinny

Świetną formą współpracy ze środowiskiem lokalnym i jego integracją jest wspólna zabawa rodziców ze swoimi pociechami w szkole. Łącząc Dzień Matki z Dniem Ojca i Dniem Dziecka zaprosiliśmy rodziców na kolejny już Festyn Rodzinny.

Blisko cztery godziny nasi wychowankowie wraz z rodzicami i personelem szkoły wspólnie bawili się, grali i degustowali pyszności specjalnie przygotowane z tej okazji. Już tradycją stało się, że pierwszym punktem festynowego programu jest bajka przedstawiana przez nauczycieli. W tym roku pani Ania Gawron napisała scenariusz pt. „Przygody skarpetek”. Po części artystycznej rodzice naszych wychowanków wraz z dziećmi, zostali zaproszeni do wspólnej zabawy na boisku. Pan Karol „uzbrojony” w gwizdek i szarfy ogłaszał kolejne konkurencje zarówno dla tych młodszych jak i starszych uczestników festynu. Jednak największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się bramka piłkarska, gdzie w szranki stanęli tatusiowie, kontra pociechy, czyli dorośli kontra uczniowie. Trzeba przyznać, że nie jeden dorosły miał problem z obroną, gdy w ataku był uczeń. W tym dniu padło kilka bramek, ale najwięcej w światło bramki „dorosłych”. Uczniowie górą! Gdy ktoś poczuł się głodny lub spragniony, w zaimprowizowanej kawiarence mógł oddać się degustacji grillowanych kiełbasek, szaszłyków, za przygotowanie których dziękujemy panu Robertowi Wróblewskiemu, sałatek owocowych, wybornych ciasteczek, waty cukrowej oraz innych smakołyków i napojów. Kolejne atrakcje to karaoke, twistowanie balonów, malowanie twarzy, śmieszny mecz balonami napełnionymi wodą. Dużym powodzeniem cieszyło się SPA dłoni dla naszych wspaniałych mam, przygotowane przez panią Justynę Kraszewską i Sylwię Szajna.

Obserwując tę wspólną zabawę, jesteśmy przekonani, że uczniowie i ich najbliżsi z aprobatą skorzystali z takiej propozycji wspólnego spędzania czasu. Trudno jest poświęcić dziecku tyle czasu ile by chciało. Tym bardziej należą się słowa uznania tym rodzicom, którzy potrafili zrozumieć jak ważna w tym dniu była ich obecność i na ile zmienią i zacieśnią się relacje rodzic-dziecko. Naszym pociechom życzymy wszystkiego najlepszego w każdym, nie tylko w Dniu Dziecka!