Wyjście do teatru - „Doktor Dolittle i przyjaciele”

2 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I-III wybrali się do ChDK -u na spektakl pt. „Doktor Dolittle i przyjaciele". Spektakl wystawiany był przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Sztuka jest inscenizacją opowiadania Hugh Loftinga - brytyjskiego autora literatury dziecięcej, znanego głównie jako autora cyklu książek o rozumiejącym mowę zwierząt doktorze Dolittle. Mieliśmy okazję poznać przygody z podróży do Afryki Doktora Dolittle i jego zwierząt, z którymi się zaprzyjaźnił. Było to przedstawienie jednoaktowe, ale ciekawa, barwna i bogata scenografia, która często zmieniała się pozwalała widzowi „znaleźć się” w wielu miejscach wraz z bohaterami. Wyjście do teatru był również doskonałą okazją do trenowania umiejętności zachowania się w miejscach pożytku publicznego, poznania dóbr kultury oraz utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.