Dzień Chłopaka

W naszej szkole 29 września obchodzono Dzień Chłopaka. Oprócz tego na lekcji wychowawczej w każdej klasie dziewczęta przygotowały prezenty, z tego faktu wszyscy chłopcy bardzo się cieszyli się, co okazywali na przerwach szkolnych. Przybliżmy sobie historię tego święta; Dzień Chłopca powstał , prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trynidad i Tobago.
Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.
Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny".

Z tej okazji uczennice klas VI i VII przygotowały humorystyczne przedstawienie w wersji uwspółcześnionej pt. „Kopciuszek” i przeprowadziły wybory na „SUPER CHŁOPAKA” . Po wielu zmaganiach intelektualnych i zadaniach praktycznych, w których uczestniczyło 12 chłopców, komisja ogłosiła wyniki;„Super Chłopakiem” został Dawid Nowak, I Wice – Kordian Kowalski, II Wice – Michał Majdański. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i witaminową bombę, ananasy dla Chłopaków Super Klasy!

Wszystkim chłopcom życzyliśmy:
Uśmiechu na twarzy
a w sercu radości,
spełnienia marzeń
i szczęścia w miłości -
wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Chłopaka :) .