Bijemy rekord

Rekord na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej!

Poniedziałek 16.10.2017 roku – to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” pod nazwą „Restart a Heart Day”.

Akcja organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, polegająca na półgodzinnej próby ustanowienia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób na terenie całego kraju. Chodzi o to, aby jak największa liczba osób wzięła w nim udział. Okazuje się, że Polacy potrafią udzielać pierwszej pomocy. W naszej szkolnej akcji wzięło udział 55 uczniów. Całe Wydarzenie trwało pół godziny (od 12:00 – 12:30). Chodzi o to, aby przez ten czas jak najwięcej osób wzięło w nim udział, więc w trakcie bicia rekordu, dopuszczalne jest zmienianie się przy fantomie.