Nasze marzenia – ślubowanie pierwszoklasistów

W sobotę, 21 października 2017 r. odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Poprzedziła je Msza Święta, odprawiona w intencji dzieci oraz ich rodziców w Kościele pod wezwaniem Świętego Ducha w Chełmie.

Na uroczystości szkolnej byli obecni: Pani Dyrektor Anna Gębal, Pani Wicedyrektor Sylwia Mazurek, Ksiądz Kanonik Andrzej Pyter, rodzice oraz nauczyciele.

Najmłodsi adepci Szkoły Razem zaprezentowali przed gośćmi spotkania recytatorskie i wokalne umiejętności. W poetyckim obrazie przedstawili swoje najskrytsze marzenia. Był to ich pierwszy egzamin, który zdali na szóstkę. Po nim nastąpiło ślubowanie i pasowanie przez Panią Dyrektor każdego pierwszaka na ucznia. Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie dyplomów oraz prezentów.

Pani Dyrektor Anna Gębal oraz Ksiądz Kanonik Andrzej Pyter życzyli maluchom samych piątek i szóstek oraz spełnienia marzeń.

Po części oficjalnej, dzieci oraz rodzice udali się na wspólny poczęstunek przy smakowicie zastawionym stole.

Ten pełen wrażeń dzień, pozostanie na długo w pamięci uczniów i ich najbliższych.