Spotkanie z Funkcjonariuszem Służby Więziennej

W dn. 27.11.2017 roku w ramach działań wychowawczo-profilaktycznych odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VI z funkcjonariuszem Służby Więziennej por. Marleną Cichosz-Dąbek, która w Zakładzie Karnym w Chełmie jest psychologiem. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy, omówione także zostały oddziaływania penitencjarne realizowane dla osób pozbawionych wolności. Pani Psycholog także przestrzegała uczniów przed lekkomyślnością, która wielu młodych ludzi doprowadziła do konfliktu z prawem. Takie spotkanie miało na celu aspekt poznawczy oraz profilaktyczno-wychowawczy. Młodzież szkolna w okresie dorastania zagrożona jest wieloma ryzykownymi zachowaniami, a kończąc szkołę i zmieniając środowisko rówieśnicze będzie musiała brać większą odpowiedzialność za siebie i swoje wybory. Mamy nadzieję, że tak specyficzna „lekcja wychowawcza” będzie mogła wyposażać naszych uczniów w konkretne i przydatne informacje oraz wzbudzi prawidłowe refleksje. Spotkanie zorganizowała psycholog szkolny Anna Łukawska.