Świadomy uczeń, świadomy konsument

W dn. 22 i 24 listopada uczniowie w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej mieli okazję na zajęciach psychoedukacyjnych i rewalidacyjnych z psychologiem szkolnym panią Anną Łukawską oraz pedagogiem specjalnym panią Katarzyną Stefaniak wziąć udział w lekcji pt. Świadomy uczeń, świadomy konsument. Zajęcia miały na celu zwrócenia uwagi uczniów, że ich codzienne wybory mają wpływ na stan środowiska. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z mapami upraw bananów i jabłek na świecie oraz dowiedzieli się skąd pochodzą banany, które oni sami kupują w swoich sklepach. W trakcie trwania dalszej części zajęć obejrzeli film ukazujący plantację bananów oraz zobaczyli, jaką drogę pokonują owoce, aby dotrzeć do polskich sklepów. W ten sposób zapoznali się z pojęciem food miles. Na koniec zajęć przygotowali prace plastyczne w postaci przestrzennych jabłek.