Dzień Zakochanych. Z serca dla serca od serca czyli… Walentynki

Walentynki to święto na cześć św. Walentego, zawiera ślady chrześcijańskiej i rzymskiej tradycji. 14 lutego ludzie obdarowują ukochaną osobę podarkami lub walentynkową kartką z wyznaniem miłości czy sympatii. Symbolami tego święta są czerwone serca. Już w starożytnej Grecji, jak ukazują mity, greckim boginiom bardzo zależało na przyznaniu im statusu najpiękniejszej i jakie niesnaski to wywoływało. W średniowieczu dominowała miłość rycerza do damy. W dobie gadu gadu, skype’a i smsów wyznanie miłości to już nie długi, pełen romantycznych uniesień list miłosny, ale krótki, rzeczowy komunikat. Dla wszystkich jednak jest jasne, że „Chociaż miłość czasami ma upadki i wzloty, człowiek bez niej samotny jest i żyć nie ma ochoty.” Poczta walentynkowa w naszej szkole dostarczyła dowody sympatii i przejawy miłości wyrażone w postaci kartek walentynkowych. W tym dniu odbyła się również „Walentynkowa Loteria Fantowa” oraz akcja „Ciasteczko” – słodkie, czerwone, lukrowane serduszko. Każdy los był wygrany!
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom przesyłamy nieustające dowody sympatii.