Z bajką przez świat – konkurs

Bajki mają w sobie coś magicznego. Coś, co sprawia, że świat staje się lepszy. Jednak co się stanie, kiedy w naszej sali spotka się kilka bajek? O tym przekonali się uczniowie, których gościliśmy z okazji konkursu „Razem z bajką przez świat”. Kolejna powiatowa konkursowa już piata edycja, przyniosła ze sobą wiele niespodzianek. Postacie z kilku znanych bajek zaproponowały uczniom zadania związane z daną bajką. Emocji było wiele. Trzeba było na przykład podać prawidłowy tytuł bajki, przejść przez labirynt, pomóc Jasiowi i Małgosi naprawić domek Baby Jagi, ważna też była znajomość z jakiego kraju pochodzi bajka, niełatwym zadaniem było odgadniecie co Kapturek ma w swoim koszyku. Na zakończenie wszyscy mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Szewczyk Dratewka”. I tu pojawiło się zadanie. Należało ułożyć historyjkę z podpisami o losach tego bohatera. Uczniowie poradzili sobie znakomicie. Przy okazji odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt: „ Dobre serce Szewczyka Dratewki”. Napłynęło wiele prac. Wszyscy zostali nagrodzeni. Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za wspaniałą wspólną zabawę.