Do Hymnu - ogólnopolski konkurs

Kochani, nasza szkoła- jako jedyna z Chełma- bierze udział w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych Do Hymnu organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Nasi uczniowie zaprezentują wyjątkowe dla każdego Polaka pieśni: „Rotę” oraz „Odę do Radości”.

Przesłuchanie konkursowe przed komisją wyznaczoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbędzie się 15 maja o godz. 8.30. We wspólnym śpiewie weźmie udział niemal 110 uczniów naszej szkoły. W konkursie bierze udział 300 szkół, w których kilkadziesiąt tysięcy dzieci zaśpiewa Mazurek Dąbrowskiego i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne.